Tyle ciepła, ile potrzebujesz

Czy wiesz, że korzystając z ciepła systemowego możesz ogrzewać swoje mieszkanie w chłodniejsze dni także wiosną, latem i wczesną jesienią? Nie marznij bez potrzeby i pozwól nam zadbać o swój komfort. Spraw, by w twoim domu było ciepło i przytulnie bez względu na aurę panującą na zewnątrz.

Poprawa pogody i wzrost temperatur zewnętrznych sprawia, że czasem administratorzy pochopnie rezygnują z dostawy ciepła i kończą tzw. sezon grzewczy. Ale jak pokazują lata poprzednie, nadejście wiosny nie oznacza końca chłodnych dni szczególnie wieczorem i rano. Nie warto zatem spieszyć się z zakończeniem dostawy ciepła do swoich mieszkań. Inteligentne i zaawansowane technologie, zastosowane w urządzeniach i systemach grzewczych, ułatwiają podjęcie tej właściwej decyzji. A nawet – w pewnym sensie – podejmują ją za nas. Ilość ciepła dostarczanego do mieszkań zależy od monitorowanej na bieżąco temperatury zewnętrznej. A więc nie ma mowy o przegrzewaniu pomieszczeń i niepotrzebnym marnotrawieniu ciepła.

Wszystkie węzły cieplne LPEC S.A. wyposażone są w urządzenia automatycznej regulacji dostawy ciepła, czyli tzw. automatykę pogodową. Dzięki temu mieszkanie będzie ogrzewane, gdy tylko temperatura spadnie poniżej ustalonego poziomu (najczęściej 12 stopni Celsiusza). Ogrzewanie także wyłączy się samodzielnie, jeśli na zewnątrz będzie cieplej. Dzięki temu mury budynku nie ulegną wyziębieniu, unikniemy wilgoci w mieszkaniu i w efekcie także przeziębień. To jednak nie wszystkie korzyści. Koszty korzystania z ciepła systemowego w okresach przejściowych są prawie 5-krotnie niższe, niż dogrzewanie się farelką elektryczną.