Pogotowie Cieplne 993

Kim jesteśmy?

LPEC S.A.

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. jest jednym z wiodących dystrybutorów ciepła systemowego w Polsce. Głównym celem działalności firmy jest dostawa ciepła do mieszkań, szkół, szpitali, centrów handlowych, urzędów, kościołów, obiektów sportowych oraz dbanie o sprawność techniczną lubelskiego systemu ciepłowniczego.

Ciepło systemowe

Ciepło systemowe to wygodny, bezobsługowy i najbezpieczniejszy użytkowaniu sposób ogrzewania, dostępny przez cały rok. Nowoczesne urządzenia zapewniają pełny zakres regulacji i pozwalają na dowolne sterowanie poborem ciepła, co zwiększa komfort odbiorców oraz zmniejsza zużycie energii. Ciepło systemowe dostarczane przez LPEC to obecnie najtańszy sposób ogrzewania w Lublinie.

Bieżące aktualności

Ciepło systemowe wypiera lokalne kotłownie w Lublinie

Właściciele budynków, korzystających z indywidualnych źródeł ogrzewania coraz częściej decydują się na ciepło systemowe. W Lublinie trend ten dotycz nie tylko starych kamienic korzystających jeszcze z pieców węglowych ale też stosunkowo nowych budynków dotychczas ogrzewanych gazem. Tylko w 2017 roku Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. przyłączyło kilkanaście takich obiektów o łącznym zapotrzebowaniu na ciepło 3 MW. […]

Sprawdź czy masz dostęp do ciepła systemowego

Czy wiesz, że ciepło systemowe to naprawdę dobry sposób na ograniczenie smogu w mieście? Dzieje się tak, ponieważ dzięki produkcji ciepła w wyspecjalizowanych elektrociepłowniach uwalniamy miasto od tysięcy małych dymiących kominów i wylatujących z nich trujących substancji. Sprawdź czy masz dostęp do ciepła systemowego. Wypełnij załączony wniosek i prześlij go w wersji elektronicznej na adres: przylaczenia@lpec.pl […]

LPEC S.A. rozbuduje sieć ciepłowniczą w Lublinie

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. pozyskało dotację z funduszy europejskich na realizację projektu rozbudowy sieci ciepłowniczej w Lublinie. Umowa w tej sprawie została podpisana 7 listopada br. z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Spółka w ramach projektu zrealizuje 8 zadań o łącznej wartości 48,9 mln zł. Kwota dofinansowania wyniesie 24,4 mln zł. Realizacja inwestycji potrwa do […]

Pozyskanie w formie leasingu operacyjnego jednego samochodu osobowego klasy „D”

Nr sprawy: WZU5-241A-226/17 Przedmiot zamówienia: Pozyskanie w formie leasingu operacyjnego jednego samochodu osobowego klasy „D”: Zadanie Nr 1. Dostawa jednego fabrycznie nowego, nie używanego i nie naprawianego samochodu osobowego klasy „D” na rzecz LPEC S.A., który będzie sfinansowany w formie leasingu operacyjnego.   Pliki do pobrania: Ogłoszenie o zamówieniu SWZ Załączniki do WZU5-241A-226/17 Termin składania […]

Roboty budowlane dotyczące wykonania i odbioru robót w ramach zadania przebudowy stropu komory ciepłowniczej

Nr sprawy: WZU5-241A-223/17 Przedmiot zamówienia: Roboty budowlane dotyczące wykonania i odbioru robót w ramach zadania przebudowy stropu komory ciepłowniczej K – 00 zlokalizowanej w rejonie skrzyżowania ul. Długiej i Garbarskiej zgodnie z „Projektem Budowlanym Remontu Komory Ciepłowniczej K-00 w rejonie ul. Długiej i Garbarskiej w Lublinie” opracowanym przez Przedsiębiorstwo Projektowo-Usługowe Henryk Przybyła „PROJBUDEX” 20-467 Lublin […]

Nasze ciepło jest

BEZPIECZNE

Do mieszkania wpuszczaj tylko ciepłą wodę i bądź spokojny, że ty i twoja rodzina jesteście bezpieczni.

EKOLOGICZNE

Ogrzewaj mieszkane, a nie całą planetę. Nasze ciepło produkowane jest z poszanowaniem środowiska.

OSZCZĘDNE

Korzystaj z niedrogiego sposobu na ciepłe mieszkanie przez cały rok.                                                         

WYGODNE

Nie musisz martwić się o opał lub przeglądy instalacji. Masz ciepło zawsze wtedy, kiedy go potrzebujesz.

FAQ - częste pytania

Kto decyduje o rozpoczęciu sezonu grzewczego?

Decyzję o terminie rozpoczęcia dostarczania ciepła na cele centralnego ogrzewania do swoich obiektów podejmuje odbiorca posiadający umowę kompleksową dostarczania ciepła tj. spółdzielnia mieszkaniowa, wspólnota mieszkaniowa, właściciel obiektu lub wskazany przez niego zarządca bądź administrator. LPEC nie decyduje o terminie włączenia ogrzewania. Nie decydują o tym również organy państwowe (kiedyś decydowali Wojewodowie), ani żadne inne względy np. pogodowe.

Mieszkańcy i użytkownicy lokali w zasobach spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych potrzebę włączenia ogrzewania zgłaszają do swoich zarządców lub administratorów.

Służby eksploatacyjne LPEC S.A. pozostają w ciągłej gotowości. Nie ma obecnie sezonowości dostawy – ciepło na cele centralnego ogrzewania może być dostarczane do budynków przez 12 miesięcy w roku, jeśli życzy sobie tego nasz Klient. Węzły cieplne wyposażone są w automatykę pogodową, która dostosowuje dostawę ciepła do aktualnych warunków pogodowych. Nie ma więc problemu z przegrzewaniem mieszkań – są one ogrzewane jedynie w chłodne dni (poniżej 12 st. C).

Co to jest ciepłomierz i czy wymagana jest jego legalizacja?

Ciepłomierz  jest to przyrząd pomiarowy, służący do pomiaru zużycia ciepła. Zmierzone wartości fizyczne (objętość oraz temperatura zasilania i powrotu nośnika ciepła) są przeliczane na wartości zużycia ciepła w odpowiednich jednostkach (GJ); ciepłomierz podlega kontroli organów administracji miar w zakresie: legalizacji, uwierzytelnienia i zatwierdzania typu. Dowodem legalizacji ciepłomierza lub jego części składowej jest cecha legalizacyjna z datą legalizacji – okres ważności cechy wynosi 5 lat (nie licząc roku legalizacji)

Co to są podzielniki kosztów i czy warto je montować?

Jest to urządzenie montowane na grzejnikach centralnego ogrzewania, służące do podziału kosztu ciepła, określonego na podstawie rachunków za ogrzewanie budynku, pomiędzy poszczególnych lokatorów wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Podzielnik ma też znaczenie psychologiczne, gdyż mobilizuje mieszkańców do racjonalnego korzystania z ciepła, co potrafi przynieść efekty oszczędnościowe nawet do 30%.

Jak działa termozawór?

Termozawór reguluje dopływ wody do kaloryfera przez co wpływa na ilość ciepła dostarczonego przez grzejnik do pomieszczenia. Zmiany temperatury w pomieszczeniu wpływają na otwarcie lub zamknięcie zaworu w grzejniku. Przykładowo, gdy otworzymy okno by szybko wywietrzyć pokój, temperatura powietrza spadnie, termostat to zauważy i zwiększy przepływ wody przez grzejnik, by uzupełnić tę stratę ciepła.

Jakie są stawki za ciepło w odniesieniu do 1 metra kwadratowego danego lokalu?

LPEC S.A. nie prowadzi kalkulacji i rozliczeń w tym zakresie. Rozliczenie kosztów energii cieplnej na poszczególne lokale leży już w gestii właściciela budynku, Spółdzielni Mieszkaniowej, Administratora/Zarządcy, który jest zobligowany do opracowania w tym zakresie wewnętrznego regulaminu zgodnie z ustawą Prawo Energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. (Dz. U. rok 2012. Poz. 1059) Art. 45a.

Jak włączyć dostawy ciepła

Sprawdź, jak ograniczamy smog

Polecamy

R_3n
R_2
r_11n
cs_mcs_wizualka